Martin Koči zvíťazil na Rallye Tatry spôsobom štart - cieľ

  • Na Rallye Tatry nový tím ŠKODA Slovakia Motorsport s jazdcom Martinom Kočim oslavuje prvé absolútne víťazstvo.
  • Na prvých troch miestach posádky jazdiace na pretekárskom špeciále ŠKODA FABIA R5
  • V seriáli Majstrovstiev Slovenskej republiky v rely 2018 tím ŠKODA Slovakia Motorsport s M. Kočim priebežne na 1. – 2. mieste

Nový tím ŠKODA Slovakia Motorsport oslavuje svoje prvé víťazstvo, keď jeho posádka Martin Koči / Radovan Mozner ml. na automobile ŠKODA FABIA R5 sa stala absolútnym víťazom 45. ročníka Rallye Tatry (25. – 26. mája). Víťazstvom spôsobom štart – cieľ sa M. Koči v priebežnom poradí Majstrovstiev Slovenskej republiky v rely 2018 dostal na vedúcu pozíciu, ktorú zdieľa s poľským súperom Grzegorzom Grzybom. Na Rallye Tatry potvrdil svoju kvalitu a technologickú vyspelosť pretekársky automobil ŠKODA FABIA R5, keď prvé tri priečky obsadili pretekári jazdiaci práve na tomto špeciále.

Slovenský pretekársky tím ŠKODA Slovakia Motorsport s automobilom ŠKODA FABIA R5 na 45. ročníku legendárnych pretekov Rallye Tatry vyhral hneď úvodnú piatkovú rýchlostnú skúšku. V atraktívnej nočnej okruhovej skúške v uliciach Popradu, zmáčaných večerným dažďom, posádka Martin Koči / Radovan Mozner ml. zvíťazila pred poľskou posádkou Grzegorz Grzyb / Boguslav Browinski (ŠKODA FABIA R5) veľmi tesne, s rozdielom iba 0,6 sekundy. Práve s touto dvojicou v ďalších sobotňajších pretekoch zvádzala posádka M. Koči / R. Mozner. ml. najtuhšie boje o celkové víťazstvo. V pretekoch, v ktorých sa jazdci museli vyrovnávať najmä s nevídanými slnečno-daždivými vrtochmi počasia sprevádzanými aj krupobitím, sa viac darilo slovenskému tímu ŠKODA Slovakia Motorsport, keď zo siedmych meraných úsekov (piata rýchlostná skúška bola kvôli počasiu zrušená) posádka M. Koči/ R. Mozner ml. vyhrala päť, na jednom skončila druhá a na jednom štvrtá. Od začiatku pretekov však viedla a v absolútnom poradí pretekov zvíťazila s náskokom 34,9 sekundy pred dvojicou Grzyb / Browinski (Poľsko). Na treťom mieste skončila posádka Német / Szegö (Maďarsko). Všetky tri najrýchlejšie posádky jazdia na automobiloch ŠKODA FABIA R5, čím sa opäť potvrdila kvalita a technologická vyspelosť tohto špeciálneho pretekárskeho automobilu z Mladej Boleslavi.

Víťazstvom na Rallye Tatry si posádka M. Koči / R. Mozner ml. z tímu ŠKODA Slovakia Motorsport do priebežného poradia Majstrovstiev Slovenskej republiky v rely 2018 pripísala ďalších 30 bodov. Po druhom preteku seriálu sa bodovo dotiahla na lídra z prvého preteku, poľskú dvojicu Grzyb / Browinski, a s rovnakým počtom bodov zdieľajú líderskú pozíciu.

Z prvého víťazstva nášho tímu ŠKODA Slovakia Motorsport, ktorý má v tejto sezóne premiéru, máme nesmiernu radosť. Martinovi Kočimu a celému tímu blahoželáme k vynikajúcemu výkonu. Tešíme sa, že Martin svoje ambície v súťaži o titul majstra Slovenska v rely reálne napĺňa. Veríme, že v ďalších pretekoch sa mu podarí od súperov odskočiť a na čele pretekov sa osamostatniť. Budeme mu držať palce,“ povedal Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Fanúšikovia slovenského motoristického športu nový tím ŠKODA Slovakia Motorsport s posádkou Martin Koči / Radovan Mozner ml. najbližšie uvidia v treťom preteku súťaže Majstrovstiev Slovenskej republiky v rely 2018, ktoré sa presunú na južnú Moravu, kde sa už o necelé tri týždne, v dňoch 15. – 16. júna 2018, uskutoční Agrotec Petronans Rally Hustopeče.

Martin Koči so spolujazdcom Filipom Schovánkom na automobile ŠKODA FABIA R5 zároveň súťaží aj na vybraných podujatiach juniorských Majstrovstiev Európy v rally kategórie U28.

Späť na hlavnú stránku