ŠKODA Slovakia Motosport sa predstaví na legendárnej Rallye Tatry

  • Nový tím ŠKODA Slovakia Motorsport s majstrovskými ambíciami na Rallye Tatry
  • Posádka Martin Koči / Radovan Mozler ml. po prvom preteku seriálu Majstrovstiev SR v rally 2018 s 25 bodmi

Už tento piatok odštartuje v Poprade 45. ročník súťaže Rallye Tatry, ktorá je druhou časťou seriálu Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally 2018. Medzi 75 súťažnými posádkami sa predstaví aj tím ŠKODA Slovakia Motorsport s jazdcom Martinom Kočim a spolujazdcom Radovanom Moznerom ml. Posádka nového tímu jazdiaca na špeciále ŠKODA FABIA R5 má v tejto sezóne najvyššie ambície a do pretekov vyrazí s cieľom získať čo najviac bodov do poradia seriálu MSR 2018 v rally.

Zo slovenských pretekárov, ktorí štartovali na Rally Prešov, prvom podujatí seriálu MSR v rally 2018, Martin Koči získal najlepšie umiestnenie, keď skončil na druhom mieste. Do súťaže o titul šampióna si pripísal skvelých 25 bodov. Tento víkend pod Tatrami čaká na pretekárov 318 kilometrová trať s 8 rýchlostnými skúškami s dĺžkou 95 kilometrov. Rallye Tatry slávnostne odštartuje v piatok o 17:15 h na Námestie sv. Egídia v Poprade a v ten istý deň pretekári absolvujú prvú rýchlostnú skúšku na mestskom okruhu v Poprade - so štartom o 21:30 h.

Martin Koči – nositeľ rodinnej tradície a pokračovateľ úspechov
Martin pochádza zo známej motoristickej rodiny. Jeho otec Michal Koči a strýko Peter Koči sa venovali motoristickému športu už od roku 1983 a vybudovali najúspešnejší tím v histórii slovenského rally športu. Martin už vo veku 6 rokov jazdil na buggy Havel s objemom 125 ccm a ako 9-ročný zvládol prechod na vyššiu kubatúru 250 ccm. Prvú sezónu na rally Majstrovstvách sveta juniorov JWRC absolvoval v roku 2013, kde obsadil 6. miesto. O rok neskôr už v týchto Majstrovstvách sveta stál na stupni víťazov s bronzovou medailou a rovnako 3. miesto získal aj v rally Majstrovstiev sveta kategórie WRC3. V roku 2016 sa stal juniorským vicemajstrom sveta v rally juniorov JWRC a na majstrovstvách sveta v kategórii WRC3 skončil na štvrtom mieste. Získal titul Majstra Českej republiky v triede 5 a v kategórii 2WD. V minulom roku sa Martin Koči so spolujazdcom Filipom Schovánkom stali Majstrami Slovenska v Triede 2, keď premiérovo pretekali na automobile ŠKODA FABIA R5.

Späť na hlavnú stránku